• Zápis detí do materskej školy

29. 4. 2021

Základná škola s materskou školou, Lomná 36 oznamuje rodičom, že zápis detí do materskej školy na školský rok 2021/2022 bude prebiehať nasledovne:

1.    Prihlášku si stiahnete na webovom sídle materskej školy www.mslomna.sk, alebo osobne vyzdvihnete u zástupkyne pre MŠ.

2.   S prihláškou prinesiete potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktoré obsahuje aj údaj o povinnom očkovaní.

3.   Zástupkyňa pre materskú školu bude prijímať žiadosti o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie od 3. mája do 7. mája 2021 v čase od 12:00 do 15:00 hod.

Podmienky prijatia na predprimárne vzdelávanie

1.   Na predprimárne vzdelávanie sa prijíma spravidla dieťa od troch do šiestich rokov jeho veku.

2.   Deti pred dovŕšením troch rokov veku môžu byť prijaté do materskej školy po dohode s riaditeľkou materskej školy, ak to dovoľuje kapacita materskej školy a deti dosahujú požadovanú úroveň v oblasti hygienických návykov.

3.   O prijatí dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami (ŠVVP) rozhoduje riaditeľ školy na základe:

• písomnej žiadosti zákonného zástupcu,
            • potvrdenia o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast,
            • vyjadrenia príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.

4.  Dieťa so ŠVVP možno prijať len ak budú vytvorené podmienky na jeho prijatie.

5.  Prednostne sa prijímajú deti, ktoré:

• dovŕšia do 31.augusta 2021 piaty rok veku a predprimárne vzdelávanie je pre nepovinné (prijímanie sa explicitne viaže na trvalý pobyt dieťaťa, nie na trvalý pobyt jeho zákonných zástupcov),
            • pokračujú v plnení povinného predprimárneho vzdelávania.

6.   Ostatné podmienky prijatia:

• vek dieťaťa (postupuje sa podľa dátumu narodenia od najstarších po najmladšie),
            • individuálna situácia dieťaťa (pochádza zo sociálne znevýhodneného prostredia, dieťa je osirelé, rodič je samoživiteľ...).

7.   Dieťa, ktoré je už v MŠ prijaté, bude automaticky prevedené do ďalšieho školského roku. Zákonný zástupca prihlášku nepodáva.

17. 4. 2021

Vážení rodičia, v pondelok je pri nástupe do školy opäť potrebné odovzdať čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti žiaka podpísané zákonným zástupcom žiaka a kópiu negatívneho antigénového alebo PCR testu (nie staršieho ako 7 dní) 1 zákonného zástupcu, prípadne potvrdenie o výnimke (k nahliadnutiu). Rozšíril sa okruh výnimiek z testovania takto:

Od pondelka 19.4.2021 sa už nebude musieť preukazovať testom a ani chodiť na testovanie osoba  (keď má platný test do nedele a neskôr, už ani nemusí ísť na test tento víkend), ktorá:

• bola očkovaná mRNA (Pfizer, Moderna) vakcínou a od očkovania uplynulo 14 dní po 2. dávke

• bola očkovaná vektorovou vakcínou (AstraZeneca) a uplynulo 4 týždne po 1. dávke
            • bola očkovaná mRNA alebo vektorovou vakcínou a uplynulo 14 dní po 1. dávke očkovania a ak táto osoba prekonala ochorenie COVID-19 za posledných 180 dní
            • prekonala ochorenie COVID-19 a má potvrdenie o prekonaní ochorenia COVID-19 nie staršie ako 90 dní
            • ktorej zdravotný stav alebo zdravotná kontraindikácia neumožňuje vykonanie testu na ochorenie COVID-19.

Ďakujeme za porozumenie.

• Biblia očami detí a mládeže

14. 4. 2021

Do fotogalérie bol pridaný nový album Biblia očami detí a mládeže.

V mesiaci marec 2021 sme sa už tradične zapojili do výtvarnej súťaže „Biblia očami detí a mládeže“. Žiaci sa vo svojich prácach snažili zobraziť hlavnú tému : Putovanie za cieľom, na základe Knihy Jozue    a Knihy Tobiáš. Po prečítaní jednotlivých príbehov v Svätom písme sa všetci snažili preniesť svoju predstavivosť do zaujímavých výtvarných prác. Tie najkrajšie boli zaslané do diecézneho kola.