27. 2. 2023

Po dvojročnej prestávke sa v našej škole konala dňa 17. februára 2023 obľúbená literárna súťaž Hviezdoslavov Kubín. Do súťaže sa zapojili žiaci 2.- 4. ročníka, ktorí sa nebáli ukázať svoj talent v umeleckom prednese slovenskej i zahraničnej poézie a prózy. Porota v zložení p. učiteliek rozhodla o ich umiestnení nasledovne:

1. miesto: Eliška Turčinová, 4. A

2.miesto:Diana Palková, 2. A

3. miesto: Sebastián Hladek, 4. A

Cena poroty: Mia Gorčáková, 3. A.

Všetkým súťažiacim srdečne blahoželáme. Žiačky, ktoré sa umiestnili na prvých dvoch miestach, budú našu školu reprezentovať v okresnej súťaži koncom marca. Držíme im palce a prajeme veľa šťastia.

• Preventívne aktivity so žiakmi tretieho a štvrtého ročníka

27. 2. 2023

V mesiaci február 2023 pracovníci z CPP v Námestove zrealizovali v našej škole v rámci vyučovania so žiakmi 3. a 4. ročníka preventívne aktivity, ktoré boli zamerané:

• V tretom ročníku na vytváranie priateľských vzťahov a pozitívnej klímy v triede.
            • Žiaci štvrtého ročníka mali možnosť oboznámiť sa s rizikami, ktoré prináša četovanie s neznámymi osobami, nekontrolované zdieľanie fotografií, či nevhodné komentáre. Zároveň  diskutovali nad tým, ako je možné eliminovať rizikové správanie v online priestore.

Žiakov tieto témy zaujali, preto sa aktívne zapájali do diskusie a rôznych aktivít.

• Školský karneval

13. 2. 2023

31. január bol v našej škole výnimočný. Nielen preto, že žiaci dostali výpis prospechu za prvý polrok, ale hlavne preto, že sa konal karneval. Konečne, po troch rokoch, mohli túto udalosť prežiť všetky triedy spoločne. Žiaci sa veľmi tešili a vopred si doma pripravili karnevalové masky. V daný deň prišli oblečení v krásnych farebných maskách nielen žiaci, ale aj pani učiteľky. Veselica sa konala v triede žiariacej pestrou karnevalovou výzdobou.Všetky masky sa na úvod predstavili. Potom nasledovala zábava, tanec, súťaže. Nechýbalo ani občerstvenie a sladká odmena.

• Stavanie snehuliaka

8. 2. 2023

V jeden zimný januárový deň sa naši tretiaci spolu so svojou pani učiteľkou vybrali na školský dvor stavať snehuliaka. Sneh bol akurát vhodný na stavanie. Po úvodnej rozcvičke sa žiaci pustili do gúľania snehových gúľ. Netrvalo dlho a školský snehuliak bol na svete. Žiaci ho ozdobili konárikmi, šiškami a kamienkami. Vymýšľali mu aj vtipné mená. A aby snehová zábava  bola dokonalá, zahrali sa ešte zaujímavé hry v snehu. Do školy prichádzali vyčerpaní a mokrí, ale s množstvom nových zážitkov. A snehuliačik, ktorého postavili, bude na pár dní zdobiť náš školský dvor.