• Divadelné predstavenie

30. 10. 2023

Dňa 25. októbra sa v našej škole konalo divadelné predstavenie Janka a Danka. Zúčastnili sa ho žiaci základnej školy i deti materskej školy. V tejto činohernej rozprávke vystupovali profesionálni herci, ktorí  prostredníctvom veselých pesničiek dokázali zapojiť do deja aj tých najmenších. Žiaci sa dobre zabávali, spievali, tancovali a nešetrili smiechom. Dobrá nálada a výborná atmosféra sa niesli počas celého predstavenia.

• Týždeň zdravej výživy

25. 10. 2023

Pre zdravý vývin našich detí je nevyhnutné, aby sa zdravo stravovali a prijímali dostatočné množstvo vitamínov. Myslíme na to aj v našej škole. Preto si v dňoch 16.10. - 20.10.2023, počas Týždňa zdravej výživy, nosili žiaci zdravú desiatu. Spolu s pani učiteľkami si urobili výstavku ovocia a zeleniny a pripravili ovocné taniere. Veríme, že aspoň trochu sme im pomohli získať správne stravovacie návyky.

• Milión detí sa modlí ruženec

22. 10. 2023

Dňa 18. októbra 2023 sme sa aj my pripojili k modlitbovej iniciatíve Milión detí sa modlí ruženec. Spoločnou modlitbou ruženca sme poprosili našu Nebeskú Matku Pannu Máriu o príhovor za ukončenie vojen, zmierenie utrpenia nevinných a za pokoj v našich srdciach, rodinách i na celom svete.

• Exkurzia na obecný úrad

17. 10. 2023

Žiaci druhého ročníka našej školy absolvovali v utorok 10. októbra 2023, v rámci predmetu Prvouka, poznávaciu exkurziu na obecný úrad. Najskôr si prezreli kanceláriu pána starostu, ktorý ich oboznámil s fungovaním samosprávy a predstavil projekty, ktoré obec realizuje. Spoločne si pomenovali, čo tvorí erb našej obce a ktoré farby obsahuje. Ďalej pokračovali do veľkej zasadačky, kde im pán starosta porozprával mnoho zaujímavosti o našej obci, o jej histórii a obyvateľoch. Ukázal im obecnú kroniku, zástavy hasičov a zaviedol ich aj do hasičskej zbrojnice. Na pamiatku si odniesli darček v podobe tašky s erbom našej obce.

Veľmi pekne ďakujeme pánu starostovi za jeho čas i ochotu a tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia.

17. 10. 2023

Aj v tomto školskom roku sme sa zapojili do československého projektu Záložka do knihy spája školy. Jeho úlohou je vytvárať nové priateľstvá medzi žiakmi slovenských a českých škôl a vyrobiť záložku, ktorá im môže poslúžiť ako pomôcka do čítanky, či inej učebnice.

Tohtoročná téma Inšpirujúci svet rozprávok, básní a príbehov motivovala žiakov k čítaniu nielen rozprávok, ale aj básní a príbehov zo života detí. S pozitívnou náladou a s chuťou pracovať vytvorili krásne záložky. Snažili sa, aby sa kamarátom z partnerskej Základnej školy Mistrovice v Českej republike, nielen páčili, ale tiež, aby  ich mohli využívať  na vyučovaní.

Už sa  nevedia dočkať záložky, ktorou budú za svoju usilovnosť obdarovaní zas oni.