• Slávnostné ukončenie školského roka 2022/2023

6. 7. 2023

Posledný júnový deň sme aj v našej škole slávnostne ukončili školský rok 2022/2023. Stretli sme sa v kostole, aby sme svätou omšou poďakovali Pánu Bohu za pomoc a ochranu. Potom sme sa presunuli do základnej školy. Po zaznení Štátnej hymny SR sa k prítomným prihovorila pani riaditeľka, ktorá zhodnotila školský rok a poďakovala všetkým žiakom aj učiteľom za vykonanú prácu.

Nasledoval príhovor p. starostu, ktorý odovzdal ceny najaktívnejším žiakom v zbere druhotných surovín.

Elektroodpad: Eliška Turčinová 4. A, Anton Paľovčík 4.A.

Papier: Anton Paľovčík 4.A, Pavol Chutňák 3.A, MiaGorčáková 3.A, Olivia Gruchaľáková 3.A.

Vedúca školskej knižnice ocenila žiakov, ktorí vytvorili pekné kresby uverejnené v maľovanke našej školy:

1.A – Laura Greňová, Alica Hladeková,

3.A – Markus Ľuba, Valentína Kubová, Juliana Antušáková, Olivia Gruchaľáková,

4.A – Jana Ondrisková, Alica Feniková, Jakub Juriga.

Pani katechétka vyhodnotila aktivitu žiakov na náboženskej výchove:

1.A – Nela Kolenčíková, Diana Ľubová, Matej Bodorík, Alica Hladeková,

2.A – Etela Líšková, Lucia Jurigová, Diana Palková, Klára Sivčáková,

4.A – Katarína Ondrisková, Michaela Fedorová, Tamara Gašperová,

Mimoriadna cena – Silvia Jaňáková, Zuzana Jaňáková, Jana Ondrisková.

Potom nasledovala rozlúčka štvrtákov, pre ktorých bol tento deň posledným v našej škole.

Po rozlúčke sa žiaci rozišli do svojich tried, kde im triedne pani učiteľky odovzdali vysvedčenie a tým najaktívnejším aj pochvaly a odmeny za výborný prospech, správanie a dochádzku.

Všetkým žiakom a zamestnanom našej školy prajeme príjemný oddych a leto plné pekných zážitkov.

• Zdravotná príprava a Beh proti drogám

10. 7. 2023

Ľudský život je to najcennejšie, čo každý z nás má. Mali by sme si ho teda vedieť chrániť, prípadne poskytnúť pomoc pri ohrození života iných ľudí. V posledný školský týždeň sme sa preto venovali zdravotnej príprave. Vyskúšali sme si poskytovanie prvej pomoci v rôznych situáciách napr. pri zlomenine končatiny, nutnosti oživovať človeka či zastaviť krvácanie. Nezabudli sme ani na mnohých ľudí, ktorí prepadli závislosti na drogách. Vysvetlili sme si, aké nebezpečenstvá prináša závislosť a odbehli sme krátky úsek s cieľom budovania zdravého životného štýlu.  Veríme, že ak sa dostaneme do život ohrozujúcej situácie, budeme vedieť správne a pohotovo zareagovať.