• Školské kolo PYTAGORIÁDY

19. 12. 2021

Dňa 8. decembra 2021 sa v našej škole konalo školské kolo Pytagoriády. Zúčastnilo sa ho deväť žiakov tretieho ročníka a štyria žiaci štvrtého ročníka. Dvaja žiaci zo zdravotných dôvodov riešili Pytagoriádu online. Všetci si  preverili svoje vedomosti z matematiky. Úspešným riešiteľom gratulujeme:

Kategória  P3:

1. miesto: Anton Paľovčík, Nina Palková, Tamara Čičová

2. miesto:  Adela Radičová, Tamara Gašperová, Lukáš Krupčík

3. miesto:  Jakub Juriga

Kategória  P4:

1. miesto: Klárka Žibeková

2. miesto: Andrej Ulík

3. miesto:  Lucia Jurigová

• Sladká pomoc

14. 12. 2021

V mesiacoch november a december sme sa zapojili do aktivity SLADKÁ POMOC – dvakrát dobrá čokoláda.

„Sladká pomoc je misijnou aktivitou, ktorá robí našu kresťanskú lásku konkrétnejšou. Chceme motivovať dobrovoľníkov na Slovensku, aby prejavovali solidaritu s Cirkvou na celom svete a robili niečo pre deti a mladých ľudí v najchudobnejších krajinách sveta. Kampaň Sladká pomoc ukazuje, aké ľahké je dosiahnuť veľké veci mnohými malými skutkami“(o. Ivan Kňaze, Pápežské misijné diela).

Zakúpením jednej čokoládky za 0,50 € pôjde 0,25 € na zlepšenie života detí a mladých ľudí v Keni, Rwande, Etiópii a v Ugande. O čokoládky bol medzi deťmi  veľký záujem. Niektorí pridali aj dobrovoľný príspevok - spolu vo výške 20 € . Chceli tak pomôcť deťom, ktoré sa majú oveľa horšie ako my.

• Svätý Mikuláš

10. 12. 2021

Všetky deti sa každý rok tešia na príchod svätého Mikuláša. Aj žiaci našej školy ho 6. decembra  netrpezlivo očakávali. Nezabudol na nich.... Za dvere každej triedy nepozorovane položil veľké vrece plné sladkostí, a ako je pre neho typické, v tichosti odišiel potešiť iné deti.... Z očí žiakov vyžarovala radosť, ktorú jeho dary priniesli.

• Advent

10. 12. 2021

Dňa 28. novembra sme zapálili prvú sviecu na adventom venci. Je to znak toho, že sa blížia najkrajšie sviatky v roku - Vianoce. Radostné očakávanie týchto sviatkov sa prenieslo aj do našej školy.  Spríjemňuje nám ho adventný kalendár, ktorý ukrýva v každom dni milé prekvapenie pre našich žiakov a už teraz navodzuje láskyplnú atmosféru blížiacich sa sviatkov.

• Škola v prírode

10. 12. 2021

V dňoch 7. – 11. septembra 2020 sa žiaci 4. ročníka zúčastnili školy v prírode v príjemnom horskom prostredí penziónu Hradisko v obci Nemecká. Počasie im prialo a tak sa mohli venovať rôznym zaujímavým aktivitám. Zvládli pešie túry prekrásnou okolitou prírodou, navštívili kolibu, kde im domáci pekári ukázali ako sa pečie chlieb a koláče. Veľkým zážitkom bol výlet Čiernohorskou železnicou do Čierneho Balogu spojený s návštevou Lesníckeho skanzenu vo Vydrovskej doline. Pobyt bol ukončený rozlúčkovou diskotékou a odovzdávaním cien za aktivity. Žiaci si utužili nielen zdravie, ale vzájomné vzťahy.

• Zahájenie školského roka 2020/2021

10. 12. 2021

Letné prázdniny plné slnka a oddychu sa skončili a 2. septembra sa opäť otvorila brána našej základnej školy. Tento školský rok sa začínal netradične – bez slávnostnej svätej omše a bez slávnostného zahájenia v priestoroch školy. Prváčikov privítala len pani riaditeľka Ing. Mgr. Marcela Ľubová a pán starosta Jozef Kresťan. Ostatní žiaci sa z dôvodu protiepidemických opatrení stretli vo svojej triede len s triednou pani učiteľkou. I napriek tomu veríme, že tento školský rok bude pre nás všetkých úspešný.