26. 6. 2023

Predposledný júnový týždeň, t.j. od 19. júna do 23. júna 2023, vymenili žiaci 1.-4. ročníka školské lavice za plaváreň v Aqua relax Dolný Kubín. Pod vedením skúsených plavčíkov absolvovali plavecký výcvik, kde ukázali, že sa vody neboja a nechýba im odvaha.  Mladší žiaci nadobudli  základné plavecké zručnosti, starší sa zdokonalili v plávaní. Na záver výcviku dostali všetci mokré vysvedčenie spolu so sladkou odmenou a poukážku na jednorazový voľný vstup do bazéna a vodného sveta.

Všetkým zo srdca ďakujeme za skvelý zážitok a tešíme sa na budúci školský rok.

• Farmársky deň

22. 6. 2023

Dopoludnie plné zábavy prežili žiaci našej školy dňa 9.6.2023 na Farmárskom dni v susednej obci Krušetnica. Organizátori pre nich pripravili veľa zaujímavých aktivít. Dôchodcovia z Vasiľova im priblížili tradície týkajúce sa poľnohospodárskej práce v minulosti. Žiaci si vyskúšali aj svoje farmárske zručnosti, dojenie kravičky, či hrabanie sena. Nechýbal pritom spev a zábava.. Na záver si všetci pochutnali na výbornom guláši a cukrovej vate. Domov si odnášali okrem zážitkov aj balíček so sladkosťami.

Na príprave tohto podujatia sa podieľalo združenie mladých farmárov ASYF, ZRPŠ pri ZŠ Krušetnica v spolupráci s obcami Krušetnica a Lomná.

Všetkým ďakujeme za skvelé podujatie.

• Školský výlet

13. 6. 2023

V posledný májový deň, kedy nám aj slniečko prialo, sme sa spoločne vybrali na výlet do Múzea oravskej dediny v Zuberci. Po príchode do skanzenu a oboznámení s pravidlami prehliadky múzea, čakali na žiakov rôzne úlohy, ktoré usilovne plnili pri jednotlivých stanovištiach. Oboznámili sa s tradičnými ľudovými remeslami a niektoré si mali možnosť aj vyskúšať. Videli, ako sa vyrezávajú obrazy do dreva, tkajú koberce, ako sa vyrábala kedysi múka na chlebík, dozvedeli sa niečo o drotárstve, hrnčiarstve, maľovaní kraslíc,  aj o výnimočnej práci včelára. Veľmi zaujímavým zážitkom bola pre žiakov návšteva školy, kde nám pán učiteľ ukázal, ako sa deti v minulosti učili. V závere vyučovania sme si za sprievodu harmónia spoločne zaspievali. Na pamiatku sme si kúpili tradičné výrobky, ktoré nám budú pripomínať ľudové remeslá. Domov sme odchádzali trošku unavení, ale plní neopakovateľných zážitkov.

• Čítajme si 2023

13. 6. 2023

Aj tento školský rok sa pod vedením vedúcej školskej knižnice Márie Greňovej uskutočnil čitateľský maratón Čítajme si 2023, ktorý organizuje Linka detskej istoty pri Slovenskom Výbore pre UNICEF v spolupráci so slovenskými knižnicami. Cieľom bolo zatraktívniť knihu detskému čitateľovi a pritiahnuť ho k čítaniu. Z našej školy sa tento rok do projektu zapojilo 47 detí. Čítanie kníh prebiehalo postupne po ročníkoch v školskej knižnici. Každý prečítal nahlas časť textu z vybranej knihy. Na záver sa všetci žiaci podpísali do zoznamu čitateľov. Čítaním obľúbených kníh sme tak podporili rozvoj osobnosti dieťaťa, rozvíjali slovnú zásobu,prostredníctvom príbehov a postáv v nich, sa tak žiaci naučili rozlišovať dobro od zla.  Ďakujeme za usilovnosť a prajeme našim malým čitateľom veľa príjemných chvíľ strávených pri čítaní si z kníh.