• Prestup z inej základnej školy

• Základné informácie pre zákonných zástupcov žiakov

Žiak základnej školy môže do inej základnej školy prestúpiť na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu a rozhodnutia riaditeľa školy, do ktorej sa žiak hlási. Nová škola, do ktorej chce žiaka zákonný zástupca prehlásiť, musí mať voľné miesto v triede príslušného ročníka a riaditeľ tejto školy musí s prijatím žiaka súhlasiť. Odmietnuť ho môže vtedy, ak sú triedy príslušného ročníka plne obsadené.

Postup pri realizácii zmeny školy

1. Povinnosti zákonného zástupcu

Rodič alebo zákonný zástupca žiaka:

• pošle žiadosť o prijatie riaditeľovi školy, do ktorej má byť žiak preradený,
        • po vydaní Rozhodnutia riaditeľa o prijatí žiaka do školy, podá písomnú žiadosť o odhlásenie dieťaťa riaditeľovi pôvodnej školy (minimálne 1 týždeň pred odchodom žiaka zo školy),
        • minimálne posledný deň pred odchodom žiaka zo školy splní všetky záväzky voči pôvodnej škole.       Napr.:
        1.  prevzatie všetkých osobných vecí z úložných priestorov v triede,
        2. odovzdanie vypožičaných kníh zo školskej knižnice alebo iných zapožičaných vecí,
        3. uhradenie prípadných nedoplatkov.

2. Povinnosti školy, do ktorej bude žiak preradený

Riaditeľ novej školy:

• písomne informuje riaditeľa pôvodnej školy i jej zriaďovateľa o prijatí nového žiaka (odošle kópiou Rozhodnutia o prijatí žiaka do školy a vyžiada si potrebné doklady o žiakovi).

3. Povinnosti školy, ktorú žiak pôvodne navštevoval

Riaditeľ pôvodnej školy (z ktorej žiak prestupuje) je povinný:

• do 5 pracovných dní od doručenia kópie Rozhodnutia o prijatí zaslať riaditeľovi novej školy fotokópie vyžiadanej dokumentácie žiaka.