• Krížová cesta

13. 4. 2023

Dňa 2. apríla 2023 na Palmovú (Kvetnú) nedeľu, sa naši žiaci spolu s rodičmi zúčastnili v kostole Najsvätejšieho Srdca Ježišovho pobožnosti krížovej cesty. Štvrtáci kráčali k oltáru za spevu piesne a s bahniatkami v rukách, aby tak vyzdvihli udalosť slávnostného Ježišovho vstupu do Jeruzalema. Potom nasledovala modlitba krížovej cesty. Rozjímaním nad jednotlivými zastaveniami sme sa snažili sprevádzať Pána Ježiša na ceste s krížom, aby sme sa mu  poďakovali za jeho nesmiernu lásku a obetu. Zároveň sme ho chceli poprosiť o pomoc lepšie zvládať nástrahy dnešného sveta a niesť naše každodenné kríže.

• Noc s Andersenom

12. 4. 2023

V piatok 31. marca 2023 sa v našej škole konala „Noc s Andersenom“. Jej cieľom bolo nielen si pripomenúť život a rozprávky H. Ch. Andersena, ale tiež snaha netradičnou formou vzbudiť u detí lásku ku knihám.Tento rok sa pani učiteľky inšpirovali spisovateľkou Kristou Bendovou. Pod vplyvom jej knihy„Nezábudky“ sa premenili na krásne motýle. Z knižnice sa stala zelená lúka s rozkvitnutým stromom a vtáčikmi. Zdobili ju aj básničky uvedenej autorky. Žiaci s nadšením prichádzali večer do školy. Spoločne sa stretli v knižnici, kde si pripomenuli najväčšieho rozprávkara. Potom sa rozdelili na skupiny a v triedach plnili rôzne úlohy a aktivity– hračky ukryté vo vreci, rozprávky ukryté v obrázkoch, slabiky s bábkami, domino, vtipné čítanie, hľadanie kníh podľa zadaných vlastností.... Na záver jednotlivo vystrihli a vymaľovali kvety, ktorými vyzdobili zelenú lúku v knižnici. Po splnení všetkých úloh, boli odmenení záložkami, certifikátmi a sladkosťou.  Vo svojich triedach sa navečerali, pomodlili a uložili na spoločný spánok v škole. Domov odchádzali zavčasu ráno spokojní a s množstvom príjemných zážitkov.

• Hasič - pretekár

12. 4. 2023

Každý z nás dobre pozná otázku z detstva: „ Čím budeš, keď vyrastieš ?“ Z množstva povolaní, ktoré dospelí vykonávajú, sú pre deti niektoré obzvlášť zaujímavé. Mnohé deti chcú byť lekármi, pilotmi, letuškami, policajtami, či hasičmi. Páčia sa im najmä tie povolania, ktorých náplňou je pomoc druhému s podstúpením určitého rizika. Svoje predstavy a túžby mohli tento školský rok vyjadriť prostredníctvom výtvarnej súťaže s názvom „Hasič – pretekár“. Deti sa najprv prostredníctvom náučných videí a rozhovorov zoznámili s hasičským povolaním. Potom usilovne a s nadšením kreslili hasiča - pretekára. Všetky práce boli nápadité a výnimočné. Najkrajšie boli zaslané do súťaže a veríme, že sa budú odbornej porote páčiť.