• Najkrajšia ilustrácia prečítanej knihy

25. 4. 2022

V mesiaci marec sa pod vedením vedúcej školskej knižnice konala súťaž „Najkrajšia ilustrácia prečítanej knihy".  Do súťaže sa zapojilo 25 žiakov, ktorí radi nielen kreslia, ale aj čítajú. Výsledkom boli nádherné ilustrácie, z ktorých sa ťažko vyberali tie najkrajšie. Zo všetkých odovzdaných prác boli vybrané dve z každej triedy, ktoré zdobia aj interiér školy.

• Krížová cesta

19. 4. 2022

Na Palmovú(Kvetnú) nedeľu, dňa 10.apríla 2022, sme sa zúčastnili na pobožnosti krížovej cesty. Chceli sme hlbšie uvažovať nad utrpením Pána Ježiša, ktoré znášal z lásky  k nám, aby nám otvoril nebo. Jednotlivé zastavenia čítali deti, ktoré sa pripravujú na prvé sväté prijímanie. Krížovú cestu sme obetovali  za všetky deti na svete, zvlášť za tie, ktoré trpia hladom, chorobami, zomierajú vo vojnách a pri ťažkých prácach.

19. 4. 2022

V dňoch 4.- 8. apríla 2022 sa v Aqua relax Dolný Kubín uskutočnil plavecký výcvik. Zúčastnili sa ho žiaci druhého, tretieho a štvrtého ročníka.  Všetci získali základy plávania a zároveň zažili veľa zábavy. Posledný deň boli za svoju snahu a plavecké výkony odmenení. Každý žiak dostal mokré vysvedčenie.

• PYTAGORIÁDA – okresné kolo

19. 4. 2022

Dňa 22. marca 2022 sa  uskutočnilo online  okresné kolo Pytagorády. Zúčastnilo sa ho desať úspešných riešiteľov školského kola, sedem  žiakov tretieho ročníka a traja žiaci štvrtého ročníka.  Štyria žiaci tretieho ročníka skončili úspešne: Tamara Čičová, Adela Radičová,  Anton Paľovčík, Nina Palková. Všetci účastníci boli odmenení vecnými cenami.

• Zápis detí do 1. ročníka

13. 4. 2022

Dňa 8. apríla 2022 prebiehal v našej škole zápis detí do 1. ročníka. Po dvoch rokoch sa ho mohli zúčastniť aj budúci prváci, nielen ich rodičia. V škole na deti čakalo veľa zaujímavých úloh a prekvapení. Keďže všetky pripravené úlohy úspešne zvládli, za svoju usilovnosť dostali pamätný list aj odmenu. Všetkým deťom blahoželáme a tešíme sa na spoločné stretnutie v septembri.

• Výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa

11. 4. 2022

OBEC LOMNÁ

ZASTÚPENÁ STAROSTOM OBCE

podľa ustanovenia §4 zákona NR SR č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a § 5 zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov

v y h l a s u j e

výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa

Základnej školy s materskou školou Lomná 36,

s predpokladaným nástupom od 01.08.2022.

Viac informácií nájdete TU.

• Biblia očami detí a mládeže

4. 4. 2022

Počas pôstneho obdobia sme sa zapojili do celoštátnej výtvarnej súťaže: Biblia očami detí a mládeže. Tento rok sme tvorili na tému Putovanie za cieľom, na základe knihy Skutky apoštolov z Nového zákona. Deti sa postupne oboznamovali s príbehmi zo Svätého písma  a premýšľali, ako čo najlepšie danú tému výtvarne vyjadriť. Keďže v našej škole sú deti veľmi šikovné a majú výbornú predstavivosť i fantáziu, podarilo sa im vytvoriť nádherné práce. Do súťaže boli zaslané práce žiakov: Emka Hladeková - 2.A, Nina Jurigová a Eliška Turčinová - 3.A, Rebeka Gruchaľáková - 4.A.

• Noc s Andersenom

1. 4. 2022

Piatkový večer, dňa 25. marca 2022, bol pre deti z našej školy výnimočný.Uskutočnilo sa zaujímavé podujatie: Noc s Andersenom. Deti sa naň veľmi tešili, lebo toto podujatie sa koná iba raz v roku z príležitosti narodenín H. CH. Andersena. V knižnici nám vyrástol nádherný rozprávkový strom a pani učiteľky sa v tento večer zmenili na kvetinkové víly. Pripravili zaujímavé rozprávkové aktivity, ktoré deti s nadšením plnili. Po dobre vykonanej práci si oddýchli a občerstvili sa. Keďže vonku už bola tma, pomaly nás to lákalo aj do ríše snov. Nezabudli sme ani na večernú modlitbu a rozprávku, pri ktorej takmer všetci pokojne zaspali. Zobudili sme sa skoro ráno.Strom v knižnici za noc rozpučal vďaka lístkom, ktoré vyrobili deti. Všetci dostali odmenu a sladké raňajky s teplým čajíkom. Domov sme odchádzali s nadšením a spokojní. Na  túto rozprávkovú noc budeme ešte dlho spomínať.