• Návšteva pána diakona

17. 1. 2023

Po vianočných prázdninách do našej školy zavítala milá návšteva. Prišiel k nám pán diakon Marek Rambala z Beňadova, ktorý je študentom šiesteho ročníka kňazského seminára biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskej Kapitule. Dôvodom jeho návštevy bolo nadobudnutie praxe pri vyučovaní náboženskej výchovy. Žiaci boli jeho návštevou veľmi potešení. Neskrývali radosť, keď zbadali mladého muža v reverende. Diakon spestril vyučovanie náboženskej výchovy veselými príhodami zo svojho života. Štvrtákov veľmi zaujímala jeho cesta k povolaniu, čomu sa venuje vo voľnom čase i ako plynie život za múrmi kňazského seminára. Pri rozlúčke sme mu prisľúbili, že ho na jeho ceste ku kňazstvu budeme sprevádzať modlitbami.

• Jasličková pobožnosť

4. 1. 2023

„Dobrá novina, šťastná hodina. Čo sa tejto noci stalo? Nebo svetu Svetlo dalo.“ To sú slová úvodnej piesne, ktorá zaznela na jasličkovej pobožnosti v kostole Najsvätejšieho Srdca Ježišovho dňa 26. decembra 2022. Pripravili ju deti MŠ a žiaci ZŠ spoločne s pani učiteľkami, aby prítomným pripomenuli vianočnými básňami, piesňami, scénkami i tancom podstatu Vianoc a  oslávili  tak narodenie Božieho Syna Ježiša Krista. Povzbudivými slovami sa prihovoril všetkým veriacim aj náš duchovný otec.  Záver sviatočného popoludnia spríjemnili starší žiaci svojim spevom a hrou na heligónkach.

• PYTAGORIÁDA-školské kolo

11. 1. 2023

Dňa 07.12.2022 sa konal už 44.ročník školského kola matematickej súťaže Pytagoriáda. Päť žiakov tretieho a 8 žiakov štvrtého ročníka našej školy si v nej overilo svoje matematické zručnosti a logické myslenie. Desiati z nich, ktorí boli úspešní, nás už čoskoro budú reprezentovať v okresnom kole. Všetkým gratulujeme a prajeme veľa šťastia pri počítaní.

• Zimné výrobky

4. 1. 2023

V zimnom období sa v našich domovoch často stretávame pri rodinnom stole a premýšľame, ako zmysluplne stráviť dlhé večery. V mesiacoch november a december žiaci spolu so svojimi rodičmi využili tento čas na vytváranie kreatívnych výrobkov na tému zimy a sviatkov s ňou spojených. Zimnými výrobkami, ktoré doma zhotovili, vyzdobili priestory našej školy. Všetci sme sa tešili pohľadom na betlehemy, stromčeky, anjelov, krajinky, domčeky a mnohé ďalšie. Za svoju aktívnu činnosť boli tvoriví žiaci odmenení.

• Rorátna svätá omša

4. 1. 2023

S prichádzajúcimi vianočnými sviatkami zažívame popri všedných dňoch aj dni, ktoré sú pre nás iné, výnimočné. Jedným z nich bol pre našich školákov aj 20. december 2022. V tento deň sme sa zúčastnili rorátnej svätej omše. Keďže sa slúži ešte pred svitaním, deti mali za úlohu zavčasu vstať, pripraviť si lampášik so svetielkom a prísť do kostola na svätú omšu, ktorou sa pripravujeme na narodenie nášho Pána. V prítmí kostola sa stretlo mnoho rodín, od najmladších členov až po najstarších.Spoločne sme spievali adventné piesne a modlili sa jeden za druhého.