16. 5. 2022

Druhú májovú nedeľu oslavujeme na Slovensku Deň matiek. Pripomíname si, čo všetko pre nás naše mamy robia a zároveň im za všetko ďakujeme. Pri tejto príležitosti sme sa v nedeľu 8. mája 2022 stretli v kultúrnom dome na slávnostnom programe, ktorý si pripravili deti materskej školy i žiaci základnej školy. Po úvodnom slove pani riaditeľky a príhovore pána starostu sa kultúrny dom rozozvučal básňami, scénkami, radostným spevom a tancom detí.  Svoju vďaku prejavili deti aj darčekom, ktorý odovzdali mamičkám osobne. Vystúpenie spríjemnili aj heligonkári, ktorí svojimi piesňami oslovili celé publikum. Mamičky si odnášali nielen krásne dojmy z vystúpenia, ale aj darček od obecného úradu.

• Pomôžte našej škole vyhrať výpočtovú techniku od Lidla!

9. 5. 2022

Vážení rodičia.

Spoločnosť LIDL vyhlásila súťaž pre školy o výpočtovú techniku, ktorá trvá do 30.06.2022. Naša škola je v nej tiež zapojená. Podmienkou výhry je získať čo najviac hlasov. Ak nám chcete pomôcť, postupujte nasledovne:

• Za každý nákup nad 20,- € v predajni LIDL obdržíte pri pokladni balíček, v ktorom bude 5 ks nálepiek a 1 ks hlasovacej kartičky.

• Hlasovacia kartička má na druhej strane kód, ktorý je potrebné nahrať na stránku www.malovaneslovensko.sk alebo ho môžete doručiť triednej učiteľke, ktorá ho nahrá.

Postup nahratia:

Po zadaní stránky www.malovaneslovensko.sk sa v pravom rohu objaví dlaždica SÚŤAŽ. Myškou ju rozkliknete a následne opäť kliknete na prvý riadok SÚŤAŽ.

• V spodnej časti obrazovky sa objaví možnosť výberu školy. Do 1. riadku napíšete manuálne Lomná.

• V druhom riadku musíte vyhľadať našu školu medzi zoznamom všetkých škôl (je skoro na konci).

• Do tretieho riadku napíšete kód z hlasovacej kartičky a odošlete hlas.

Veľmi pekne ďakujeme za Vašu ochotu.

• Beseda s príslušníkom PZ

3. 5. 2022

Dňa 29. apríla 2022 zavítal do našej školy príslušník PZ v Dolnom Kubíne, Kpt. Mgr. T. Šandor. Žiaci  dostali od pána policajta pracovné zošity Póla radí deťom, v ktorých ich čakalo veľa zaujímavých úloh. Maľovali dopravné značky, čítali básničky a bližšie sa oboznámili s pravidlami cestnej premávky, ktoré majú dodržiavať, či už ako chodci alebo cyklisti. Vysvetlil im, čo patrí k povinnej výbave cyklistu a zdôraznil, že nesmú zabúdať na cyklistickú prilbu. Keďže všetky úlohy v pracovnom zošite žiaci nestihli vypracovať, budú ich riešiť s p. učiteľkami na vyučovaní v rámci dopravnej výchovy.

• Preventívne aktivity

2. 5. 2022

V spolupráci s CPPPaP v Námestove boli v našej škole dňa 21. apríla 2022 zrealizované aktivity pre žiakov 1.-4. ročníka. Žiaci hravou formou získavali potrebné informácie o danej problematike, diskutovali a pracovali na jednotlivých zadaniach a úlohách. Aktivity v jednotlivých ročníkoch boli zamerané:

• v 1. ročníku – Zdravý životný štýl, zmysluplné trávenie voľného času, duševné zdravie,
            • v 2. ročníku – Rovesnícka mediácia,
            • v 3. ročníku – Riziká spojené s používaním internetu – kyberšikana,
            • vo 4. ročníku – Nebezpečné užívanie drog – podpora zdravého životného štýlu.