• Pozvánka na zápis do 1. ročníka

14. 3. 2023

Pokyny k zápisu:

Do 1. ročníka možno prijať:

• dieťa, ktoré dovŕši šesť rokov veku do 31.08.2023,
            • dieťa, ktoré nedovŕši šesť rokov veku do 31.08.2023 ale má súhlasné vyjadrenie zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a súhlasné vyjadrenie praktického lekára pre deti a dorast,
            • dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami alebo s nadaním, ktoré má súhlasné vyjadrenie zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a súhlasné vyjadrenie praktického lekára pre deti a dorast,
            • dieťa, ktoré dosiahlo školskú spôsobilosť.

Požiadavky na budúceho prváka:

• vie sa primerane veku správne a zrozumiteľne vyjadrovať,
            • vie správne držať ceruzu v ruke,
            • pozná základné farby,
            • pozná základné geometrické tvary,
            • vie napočítať do 10,
            • vie sa orientovať v priestore (hore, dole, vpredu, vzadu, vľavo).

Elektronicku prihlášku nájdete TU.

• Poskytovanie dotácie na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa od 01.05.2023

29. 3. 2023

Od 1. mája 2023 môže byť poskytnutá dotácia na stravu na všetky deti navštevujúce posledný ročník materských škôl (predškoláci) a na všetkých žiakov základných škôl.

Dotácia na stravu nemá vplyv na čerpanie daňového bonusu.

Po novom bude môcť rodič dostávať daňový bonus a súčasne  aj dotáciu na stravu .

Prihlásení stravníci:

Žiaci, ktorí sú už prihlásení na stravovanie v šk. roku 2022/2023, podávajú iba písomnú Žiadosť o dotáciu.

Neprihlásení stravníci:

Žiaci, ktorí  nie sú prihlásení na stravovanie v šk. roku  a 2022/2023  a majú záujem, vypíšu Zápisný lístok aj Žiadosť o dotáciu (návratka)

Žiaci, ktorí nie sú prihlásení na obedy a nemajú záujem, vyplnia len Žiadosť o dotáciu (návratka), kde zakrúžkujú slovo „nežiadam“.

Požadované tlačivá dostali žiaci v škole a prinesú ich vyplnené do 31.03.2023 triednej učiteľke.

Spôsob úhrady príspevku na stravovanie v ŠJ Lomná

• Mesačná zálohová platba žiaka ZŠ je 10,-€  pre prípad, že sa žiak nestihne odhlásiť a nezúčastní sa vyučovania (obed si odoberie do obedára). Ak sa nevyčerpá, bude vrátená na účet.
            • Internet banking (Platí sa za máj do 10.-teho mája, za jún do 10.-teho júna.)

Číslo účtu : 404 600 7003 / 5600          Školská jedáleň pri ZŠ s MŠ, Lomná 36

IBAN: SK62 5600 0000 0040 4600 7003

Variabilný symbol: Novým stravníkom ho pridelí vedúca ŠJ, treba sa u nej informovať.

Špecifický symbol: 0000

Konštantný symbol : 0308

Správa pre adresáta: Meno a priezvisko  žiaka

29. 3. 2023

22. marec si každoročne pripomíname Svetový deň vody. Aj v našej škole sme sa v tento deň zamerali na uvedomenie si, aká je voda dôležitá pre život živých organizmov. Obliekli sme sa do modrej farby a žiaci počas vyučovania pracovali na rôznych úlohách na danú tému, prezentovali svoje práce, pozorovali zaujímavé pokusy s vodou, vyrábali náramky, medaily, či prívesky na krk. Spoločne sme sa rozprávali  o možnostiach šetrenia vodou a jej ochrane pred znečistením. Pripomenuli sme si, že čistá voda nie je samozrejmosťou a preto sa máme k tejto vzácnej tekutine správať zodpovedne.

• Škôlkari v knižnici

27. 3. 2023

Začiatkom marca 2023 zavítali do našej školskej knižnice deti z  materskej školy. Za pomoci Márie Greňovej, vedúcej školskej knižnice, sa oboznámili s činnosťou knižnice a dozvedeli sa zaujímavé informácie o knihách. Akciu spestrili štvrtáčka Adelka Radičová a tretiačka Mia Gorčáková, ktoré škôlkarom prečítali rozprávku o domácich zvieratkách. Deti potom samé vymýšľali rozprávku podľa obrázkov a prezerali si knihy. Na pamiatku dostali maketu knihy, ktorú v materskej škole dotvoria podľa vlastnej fantázie.

• Biblia očami detí a mládeže

24. 3. 2023

„Biblia očami detí a mládeže“ je názov celoslovenskej výtvarnej súťaže, do ktorej sa pravidelne zapájajú aj naši žiaci.Tento rok sa najskôr oboznámili s príbehmi vybraných kníh z Biblie: Kniha Judit, Kniha Nehemiáš a Kniha Ester zo Starého zákona ako aj Prvý Petrov list z Nového zákona.  Potom sa snažili výtvarne stvárniť príbeh tak, aby zodpovedal spoločnej téme„Odvaha a dôvera v Boha“. Žiakom sa podarilo vytvoriť veľmi pekné a originálne výtvarné diela. Do diecézneho kola boli odoslané najkrajšie práce nasledujúcich žiakov:

• Nelka  Kolenčíková - 1. A,
            • Anička Chutňáková, Peťko Pacoň - 2. A,
            • Valentínka Kubová - 3.A,
            • Eliška Turčinová, Tamarka Gašperová - 4.A.
          • Návšteva predškolákov

11. 3. 2023

Dňa 24. februára 2023 prišla k našim prvákom milá návšteva. Boli to budúci prváčikovia v sprievode pani učiteliek. Po srdečnom privítaní im naši prváci zahrali divadielko „Koza rohatá a jež“. Následne im predviedli, čo všetko sa už v škole naučili, zarecitovali im básne, čítali zo šlabikára, ukázali rozcvičku, ktorú robia pred písaním a matematikou. Predškoláci si vyskúšali, ako sa sedí v školských laviciach, hravou formou si overili svoje matematické zručnosti. Na záver si spoločne zaspievali piesne. V triede vládla veselá nálada. Veľmi nás potešilo, že všetci predškoláci sa už tešia do školy.

• Popoludnie v materskej škole

11. 3. 2023

Posledný februárový týždeň sa žiaci, ktorí navštevujú školský klub, vybrali do tunajšej materskej školy k svojim mladším kamarátom. Pripravili si pre nich dramatizáciu rozprávky „O malom sloníkovi“. Deťom sa divadielko veľmi páčilo. A našich žiakov potešilo, že sa mohli po predstavení spoločne zahrať s hračkami a tým si pripomenúť časy, kedy oni sami navštevovali materskú školu. Takto spoločne prežili pekné popoludnie a tešia sa už na ďalšie stretnutie.