• Čítajme si 2024

28. 3. 2024

Aj tento rok sme sa zapojili do akcie Linky detskej istoty pod názvom Čítajme si 2024, ktorej cieľom je zatraktívniť knihu v detských očiach a prebudiť záujem o čítanie. V piatok 22.3.2024 teda navštívilo školskú knižnicu 41 žiakov našej školy a prečítali si úryvok z vybraných kníh. Veríme, že sme takto prispeli k rozvoju ich čitateľskej gramotnosti.

• Škôlkari v knižnici

28. 3. 2024

Marec je mesiacom knihy.  Pri tejto príležitosti sme v našej knižnici dňa 20.3.2024 privítali milú návštevu- deti z materskej školy. Prišli od tých najmladších až po predškolákov v sprievode  pani učiteliek. Hneď po príchode sa oboznámili s prostredím knižnice. Následne si vypočuli rozprávku ,,Koza rohatá a jež“ a potom sa rozdelili do skupiniek, v ktorých plnili úlohy. Niektorí skladali začarovaný hrad, iní zasa riešili rozprávkové hádanky. Pri riešení úloh im pomáhali naši žiaci: Jozef Hrčkuľák, Mia Gorčáková a Lucia Jurigová. Deti odchádzali z knižnice obohatené o nový zážitok a sľúbili, že ešte prídu.

• Biblia očami detí a mládeže

22. 3. 2024

V mesiaci marec 2024 sa žiaci 1.-4. ročníka zapojili do výtvarnej súťaže „Biblia očami detí a mládeže“, zameranej na zobrazenie Biblie a jej miesta v živote človeka a v dejinách ľudstva z pohľadu spoznávania Svätého písma. Žiaci sa oboznámili s príbehmi z nasledujúcich vybraných kníh Svätého Písma: Kniha Genezis a Kniha Daniel zo Starého zákona a Evanjelium podľa Jána z Nového zákona. Ich úlohou bolo výtvarne stvárniť príbeh na tému „Vytrvať vo viere“.

Žiakom nechýbala nápaditosť a originálnosť vnímania Biblie a podarilo sa im vytvoriť zaujímavé a pekné výtvarné diela. Tie najoriginálnejšie boli vybrané a odoslané do diecézneho kola. Do súťaže boli zaslané práce týchto žiakov:

• Sebastián Turčina - 1. A,
            • Ľudmila Baleková - 2. A,
            • Peter Pacoň - 3.A,
            • YevheniiaFedorchuk, Olivia Gruchaľáková - 4.A.
          • Projekt „Čítame pre radosť“

14. 3. 2024

V rámci projektu  „Čítame pre radosť“ sa nám podarilo získať finančné prostriedky na zriadenie triednych knižníc. Do každej triedy sme zakúpili detskú literatúru, ktorá je žiakom prístupná počas celého dňa.Vďaka sponzorom boli na mieru vyrobené nové police, na ktorých sú knihy umiestnené. Veríme, že triedne knižnice posilnia u našich žiakov pozitívny vzťah k čítaniu a po knihách budú siahať dobrovoľne aj mimo vyučovacích hodín.

• Cesta do neznáma

5. 3. 2024

V prvý marcový deň sme sa na pozvanie Základnej školy s materskou školou v Krušetnici zúčastnili výchovného koncertu. Vo vestibule školy nás milo privítala p. riaditeľka PaeDr. Ing. Mária Olešová. Keďže vystúpenie začínalo až o hodinu, umožnila našim žiakom stretnúť sa v jednotlivých triedach s budúcimi spolužiakmi.

Koncert s názvom „Cesta do neznáma“ realizovali členovia umeleckej spoločnosti LETart production. Vizuálne aj hudobne nás previedli krásnymi miestami Slovenska, poukázaním na zaujímavé stavby (hrady, zámky, kúrie, rozhľadne) a prírodnú scenériu. Počas koncertu vládla výborná atmosféra. Žiaci sa nielen dobre zabavili, ale aj  dozvedeli veľa zaujímavého o rodnej krajine.