• Jasličková pobožnosť

29. 12. 2023

Počas vianočných sviatkov znovu prežívame chvíle, kedy bola Zem obdarovaná tým najväčším darom - narodením Božieho Syna. Aj naši žiaci si pre malého Ježiška pripravili dary. Boli to piesne, básne a scénky, s ktorými vystúpili 26. decembra 2023 v kostole na jasličkovej pobožnosti. Starší žiaci obohatili program spevom vianočných kolied v sprievode heligóniek. Sviatočné popoludnie zavŕšil náš duchovný otec svojím príhovorom a požehnaním.

• Rorátna svätá omša

29. 12. 2023

Na Vianoce sa pripravujeme nielen upratovaním a pečením medovníčkov, ale hlavne duchovne. Adventný čas prežívame očakávajúc príchod Pána Ježiša. Neodmysliteľne k nemu patrí aj rorátna svätá omša. Žiaci našej školy sa jej zúčastnili dňa 19. decembra 2023. Na cestu do kostola si svietili zažatými lampášikmi, ktoré potom položili k oltáru. Atmosféru svätej omše umocňovali aj adventné piesne, ktoré žiaci spievali.

• PYTAGORIÁDA-školské kolo

27. 12. 2023

Dňa 12.decembra 2023 sa konal  45. ročník školského kola Pytagoriády.  Zúčastnili sa ho 4 žiaci tretieho a 5 žiakov štvrtého ročníka. Vyskúšali si nielen vedomosti z matematiky, ale aj  logické myslenie a rýchlosť v riešení úloh. Úspešnými riešiteľmi boli piati žiaci, ktorým gratulujeme.

Kategória P3

1. miesto: Martin Juriga

2. miesto: Peter Pacoň

3.miesto: Lucia Jurigová

Kategória P4

1. miesto: Mia Gorčáková

2.miesto: Yevheniia Fedorchuk

• Príchod svätého Mikuláša

27. 12. 2023

„Celý kraj sťa striebro svieti, príď Mikuláš, prosia deti. Chytro sadaj na sane, v školičke ťa čakáme.“

Aj v našej škole nedočkavo a s radosťou očakávali žiaci  príchod svätého Mikuláša. 6. decembra k nám skutočne zavítal. A samozrejme neprišiel sám, sprevádzali ho anjeli s čertom. Žiaci im prezradili, akí boli po celý rok, zaspievali  krásne pesničky, zarecitovali básničky a niektorí mu stihli nakresliť  na pamiatku obrázok. Mikuláš bol štedrý a za odmenu ich všetkých obdaroval sladkosťou. Nezbedný čert niektorým žiakom zamazal tváre sadzami, ktoré si priniesol so sebou. No aj napriek tomu mali všetci radosť z tejto milej návštevy. Poďakovali sa Mikulášovi za darčeky a urobili si spoločnú fotografiu.

• Advent

14. 12. 2023

Advent je čas čakania a duchovnej prípravy na Vianoce. Našim žiakom sme tento čas spríjemnili rôznymi adventnými aktivitami.  Od 4. decembra, každé ráno po zaznení zvončeka, netrpezlivo očakávajú, aké prekvapenie pre nich ukrýva anjelik v adventnom kalendári. Niekedy dostanú sladkosť od pani riaditeľky, inokedy zas nemajú domácu úlohu, alebo si môžu sadnúť do lavice s kým chcú. Raz dokonca celý deň umývali tabuľu pani učiteľky. Školskou chodbou sa každé ráno nesie radostný smiech a výskot detí.

• Starý Mobil Sem !

14. 12. 2023

Starý mobil je elektronický odpad, ktorý určite nepatrí do bežného komunálneho odpadu. Obsahuje niektoré nebezpečné látky, ktoré škodia ľuďom i životnému prostrediu. Pri ich recyklácii sú tieto látky z telefónu bezpečne odstránené a niektoré materiály je možné znova použiť. V rámci projektu Recyklohry sme sa preto zapojili do aktivity Starý Mobil Sem! Jej cieľom bolo nazbierať čo najväčší počet nepotrebných mobilných telefónov. Zberný box s mobilmi, ktoré priniesli do školy naši žiaci, sme odoslali na recykláciu dňa 7. decembra 2023. Najaktívnejším  zberateľom sa stal Sebastián Turčina z 1. triedy, ktorý priniesol desať mobilných telefónov.

• Jesenné výrobky

9. 12. 2023

V mesiacoch október a november sa 22 žiakov našej školy sústredilo na výrobu jesenných výrobkov. Zapojili vlastnú tvorivosť i fantáziu a za pomoci svojich rodičov vytvorili krásne výrobky z listov, gaštanov, semienok slnečníc, šušiek stromov a iného materiálu. Výsledky ich práce a umu boli vystavené v priestoroch školy tak, aby si ich mohli pozrieť aj ostatní spolužiaci. Za svoju usilovnosť boli odmenení pochvalou a sladkou odmenou.

Vyhodnotenie:    1. miesto: Sabína Greňová, 2.A

2. miesto: Vladimír Turbek, 3.A

3. miesto: Andrej Straka, 1.A

• Podpora zdravia a výchova k zdraviu

6. 12. 2023

V rámci spolupráce s Regionálnym  úradom  verejného zdravotníctva v  Dolnom Kubíne sa dňa 1. decembra 2023 uskutočnili v našej škole prednášky na  podporu zdravia a výchovy k zdraviu. V prvom a druhom ročníku na tému Stomatohygiena- ochrana zúbkov pred zubným kazom, v treťom a štvrtom ročníku na tému Pyramída zdravej výživy školáka. Žiaci sa dozvedeli o význame čistenia zúbkov a o správnych stravovacích návykoch. Prednášky boli spojené s praktickým nácvikom  a motivačnou rozprávkou. Obidvom prednášajúcim veľmi pekne ďakujeme.

• Vincolympiáda

6. 12. 2023

Dňa 16. novembra 2023 sa konalo v našej škole oblastné kolo Vincolympiády, ktorú organizovalo Združenie Mariánskej mládeže na Slovensku. Zúčastnili sa ho žiačky 4. ročníka Mia Gorčáková a Julianka Antušáková.  Dievčatá si museli  preštudovať Sväté Písmo – knihu Genezis 1. - 9. kapitolu, životopisy o sv. Lujze de Matillac a sv. Vincentovi a naučiť sa latinské názvy v oblasti Liturgia, ktorá bola pre ne  najnáročnejšia.  Dňa 18. novembra 2023 nás táto súťažná dvojica reprezentovala účasťou v regionálnom kole v Lokci. Ďakujeme im za vynaložené úsilie.

• Sladká pomoc

6. 12. 2023

V mesiaci november 2023 sme sa zapojili do charitatívnej aktivity SLADKÁ POMOC dvakrát dobrá čokoláda. Naši žiaci i zamestnanci školy si s veľkým záujmom kupovali chutné čokoládky, aby tak pomohli hladujúcim deťom v misijných krajinách.  Organizátorom tejto aktivity sú Pápežské misijné diela na Slovensku.