• Svätý Mikuláš

15. 12. 2020

Do našej školy tento rok zavítal svätý Mikuláš už 3.decembra.  Prišiel potešiť  a obdarovať  všetkých žiakov našej školy.  Musel to zvládnuť sám, bez pomoci anjela či čerta.

Zastavil sa v každej triede, na nikoho nezabudol.  Sladkosti však rozdával až vtedy, keď mu žiaci zaspievali peknú pieseň. Ďakujeme a dúfame, že nás navštívi aj o rok.
            Viac foto...

• Voda pre život – život pre vodu

15. 12. 2020

Každoročne sa v mesiaci november žiaci našej školy zapájajú do literárnej súťaže „Voda pre život – život pre vodu“, ktorú organizuje mesto Trstená. Inak to nebolo ani tento školský rok.  S veľkou chuťou a fantáziou žiaci vymýšľali rôzne básničky a príbehy o vode, tráve, kvietkoch, vtáčikoch... Niektorí pridali aj peknú ilustráciu. Tie najzaujímavejšie práce boli zaslané do celoslovenskej súťaže. Ďakujeme všetkým, ktorí sa do tejto aktivity zapojili.

• Slávnostné ukončenie školského roka 2020/2021

5. 7. 2021

Aj školský rok 2020/2021 prišiel k svojmu záveru. Jeho slávnostné ukončenie začalo v kostole.  Tu sme sa všetci zišli na svätej omši, aby sme Pánu Bohuspoločne poďakovali, za všetky dobrodenia, ktoré sme dostali. Potom sme sa presunuli do budovy základnej školy, kde sa o slávnostný príhovor a zhodnotenie celoročnej práce, tradične postarala naša pani riaditeľka a  pán starosta Jozef Kresťan.Najaktívnejší žiaci boli ocenení za zbery  druhotných surovín, za najkrajšiu ilustráciu z prečítanej knihy i za aktivitu na hodinách náboženskej výchovy.

Naši štvrtáci si pripravili program, aby sa so žiakmi, pedagógmi a ostatnými zamestnancami školy rozlúčili. Na záver pani riaditeľka popriala všetkým krásne slnečné prázdniny a veľa príjemných zážitkov.

15. 12. 2020

Radosť z čítania ukrytá vo veršoch básní  alebo v próze. Túto tému sa snažili naši žiaci stvárniť pri vyrábaní záložiek, v rámci 11. ročníka česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy. Pre našich rovesníkov  zo ZŠ s MŠ Lhenice  máme už pripravený balíček so záložkami. S ich výmenou však musíme počkať, kým sa v Českej republike zlepší epidemiologická situácia a naši kamaráti sa budú môcť opäť vrátiť do škôl.

• Milión detí sa modlí ruženec

15. 12. 2020

V nedeľu 18. októbra sme sa v rodinách spoločne modlili ruženec v rámci celosvetovej modlitebnej aktivity „Milión detí sa modlí ruženec“.   Modlitba posvätného ruženca pokračovala v našej škole v pondelok 19. októbra. Spoločnou modlitbou sme chceli prosiť za pokoj a mier pre celý svet a tiež za zdravie pre seba i pre svojich blízkych.

• Týždeň zdravej výživy

15. 12. 2020

Zdravá výživa má veľký význam pre naše zdravie.  Vedia to aj naši žiaci. Počas Týždňa zdravej výživy od 12. októbra do 16. októbra si do školy nosili zdravú desiatu, kreslili a modelovali ovocie a zeleninu. Spolu s vyučujúcimi sa rozprávali o zdravej výžive. Veríme, že v konzumácií zdravých jedál budú pokračovať aj naďalej.

• Oznámenie

25. 10. 2020

Riaditeľka ZŠ s MŠ v Lomnej oznamuje, že základná škola, materská škola, školský klub detí aj školská jedáleň sú naďalej v prevádzke za dodržiavania prísnych hygienických a protiepidemických opatrení.

• Včela – malý zázrak prírody

25. 10. 2020

Ďakujeme Nadácii Volkswagen Slovakia za poskytnutý príspevok 1 000,- € v rámci projektu „Včela - malý zázrak prírody“, ktorý je zameraný na osvojenie základných pravidiel správania sa žiakov v prírode s ohľadom na organizmy a ich životné prostredie. Z príspevku boli zakúpené 4 informačné tabule s tematikou včiel (osadené sú v areáli základnej školy, materskej školy a obce Lomná) 10 tričiek s logom včely, Včelárska čítanka a 10 kusov Mojej prvej knihy o včelách. Cieľom projektu je v spolupráci so včelárom Antonom Antušákom zvýšiť záujem žiakov o včelársku problematiku tak na teoretickej ako aj praktickej úrovni.

• Škola v prírode

10. 12. 2021

V dňoch 7. – 11. septembra 2020 sa žiaci 4. ročníka zúčastnili školy v prírode v príjemnom horskom prostredí penziónu Hradisko v obci Nemecká. Počasie im prialo a tak sa mohli venovať rôznym zaujímavým aktivitám. Zvládli pešie túry prekrásnou okolitou prírodou, navštívili kolibu, kde im domáci pekári ukázali ako sa pečie chlieb a koláče. Veľkým zážitkom bol výlet Čiernohorskou železnicou do Čierneho Balogu spojený s návštevou Lesníckeho skanzenu vo Vydrovskej doline. Pobyt bol ukončený rozlúčkovou diskotékou a odovzdávaním cien za aktivity. Žiaci si utužili nielen zdravie, ale vzájomné vzťahy.

• Zahájenie školského roka 2020/2021

10. 12. 2021

Letné prázdniny plné slnka a oddychu sa skončili a 2. septembra sa opäť otvorila brána našej základnej školy. Tento školský rok sa začínal netradične – bez slávnostnej svätej omše a bez slávnostného zahájenia v priestoroch školy. Prváčikov privítala len pani riaditeľka Ing. Mgr. Marcela Ľubová a pán starosta Jozef Kresťan. Ostatní žiaci sa z dôvodu protiepidemických opatrení stretli vo svojej triede len s triednou pani učiteľkou. I napriek tomu veríme, že tento školský rok bude pre nás všetkých úspešný.