• Projekt - Čítajme si

29. 6. 2022

Dňa 23. júna 2022 sme pod vedením vedúcej školskej knižnice realizovali aktivity v rámci projektu - Čítajme si. Jeho organizátorom je Linka detskej istoty pri Slovenskom výbore UNICEF v spolupráci so slovenskými knižnicami. Cieľom podujatia je motivovať deti k čítaniu kníh, k pravidelným návštevám knižníc a viesť ich tak k zmysluplnému využívaniu voľného času. Čítanie kníh a následné aktivity prebiehali  v školskej knižnici, kde sa postupne vystriedalo 44 žiakov z jednotlivých tried. Každý z nich prečítal úryvok z pripravenej knihy. Potom spoločne vytvárali plagát,  kreslili rozprávkovú triednu bytosť. Na záver sa zapísali do zoznamu čitateľov. Výtvory triednych rozprávkových bytostí si môžete pozrieť v našej fotogalérií.

• Súťaž v kresbe koňa

29. 6. 2022

V mesiaci máj sa naši žiaci zapojili do výtvarnej súťaže vyhlásenej  vydavateľstvom Slovart. Ich úlohou bolo nakresliť rôznymi výtvarnými technikami portrét koňa.Boli sme veľmi milo prekvapení, že odmeny prišli pre všetkých zúčastnených. Žiaci dostali knihu, ktorú si môžu zapožičať v školskej knižnici, rôzne omaľovánky a list od kamaráta Čitka. Práce žiakov si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

• Výchovný koncert

24. 6. 2022

Dňa 21. júna 2022 sa v našej škole uskutočnil výchovný koncert. Programom nás sprevádzali manželia Hlbockí z Piešťan. Pripravili si pásmo ľudových piesní a zvykov z rôznych kútov Slovenska. Porozprávali a ukázali  nám tiež hudobné nástroje, ktoré sú súčasťou ľudovej klenotnice. Ďakujeme, že obohatili naše vedomosti o nové poznatky z oblasti hmotného a nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenskej republiky.

• Čistenie prírody

24. 6. 2022

So žiakmi druhého ročníka sme sa rozhodli trošku pomôcť našej prírode – vyčistiť  ju od nepotrebných odpadkov. Vyzbrojili sme sa rukavicami a vrecami na odpad, zopakovali sme si bezpečnostné pravidlá a vybrali sa do blízkeho okolia školy. Prechádzka netrvala dlho a už sme mali plnú tašku najrôznejšieho odpadu.Deti pracovali ako usilovné včielky a veľmi sa čudovali, čím všetkým bola príroda znečistená. Nazbieraný odpad sme následne správne roztriedili do zberných kontajnerov. Do školy sme prišli s dobrým pocitom, že sme aspoň trošku ochránili zvieratká pred zranením, pomohli rastlinám dýchať a skrášlili naše okolie.

23. 6. 2022

V dňoch 13. až 17. júna 2022 sa žiaci tretieho a štvrtého ročníka zúčastnili spolu s rovesníkmi z Krušetnice školy v prírode. Pobyt prebiehal v prekrásnom horskom prostredí penziónu Hradisko v obci Nemecká a bol plný zaujímavých aktivít. Svoje zručnosti si žiaci overili pri výrobe varešiek a náramkov. Počas turistických vychádzok navštívili pekáreň, poznávali rastliny a robili herbár. Na prednáške  s fujaristom Matúšom sa oboznámili s rôznymi ľudovými hudobnými nástrojmi. Animátori pre nich pripravili rôzne hry, súťaže, tvorivé dielne, opekanie, nočné pátranie. Veľkým zážitkom bol tiež splav Hrona. Okrem toho si s pani učiteľkami tvorili jedálny lístok, učili sa o zdravej výžive, priateľstve, správaní sa na turistike v lese, o ochrane prírody a triedení odpadu. Pobyt bol ukončený rozlúčkovou diskotékou, na ktorej boli žiaci odmenení za vzorné správanie, čistotu izieb a rôzne aktivity. Domov odchádzali spokojní, plní zážitkov a nových priateľstiev.

• Deň detí

8. 6. 2022

Dňa 1. júna 2022 sme si namiesto učebníc priniesli do školy výstroj na turistiku. Vybrali sme sa na  vychádzku po náučnom chodníku obce Lomná. Cez Ombrišku a vrch Požehov sme sa dostali až na Lomňanskú hoľu, odkiaľ sa nám naskytol nádherný výhľad na okolité obce i pohoria. Vďaka priaznivému počasiu sme mohli v diaľke vidieť Babiu horu i končiare Západných Tatier. Celou turistickou vychádzkou nás sprevádzal miestny poľovník pán Karol Bodorík, ktorý nám o okolitej prírode prezradil veľa zaujímavostí. Spolu sme prežili deň plný pekných zážitkov, zábavy a dobrej nálady. V škole na nás čakalo milé prekvapenie – lopta pre každého žiaka.