• Pozvánka na zápis do 1. ročníka

16. 3. 2022

Pokyny k zápisu:

Do 1. ročníka možno prijať:

• dieťa, ktoré dovŕši šesť rokov veku do 31.08.2022,
            • dieťa, ktoré nedovŕši šesť rokov veku do 31.08.2022 ale má súhlasné vyjadrenie zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a súhlasné vyjadrenie praktického lekára pre deti a dorast,
            • dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami alebo s nadaním, ktoré má súhlasné vyjadrenie zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a súhlasné vyjadrenie praktického lekára pre deti a dorast,
            • dieťa, ktoré dosiahlo školskú spôsobilosť.

Požiadavky na budúceho prváka:

• vie sa primerane veku správne a zrozumiteľne vyjadrovať,
            • vie správne držať ceruzu v ruke,
            • pozná základné farby,
            • pozná základné geometrické tvary,
            • vie napočítať do 10,
            • vie sa orientovať v priestore (hore, dole, vpredu, vzadu, vľavo).

Elektronicku prihlášku nájdete TU.

29. 3. 2022

Voda je vzácna tekutina, bez ktorej by neexistoval život na Zemi. Už dlhé roky si jej význam pripomíname 22. marca, ktorý je Svetovým dňom vody.

Pri tejto príležitosti si vyučujúce našej školy pripravili pre žiakov rôzne aktivity, ktoré boli zamerané na danú tému. Všetci prišli oblečení v modrom. Počas vyučovania diskutovali o význame vody a o možnostiach, akoby aj oni mohli prispieť k jej ochrane a šetreniu. Počas jednotlivých predmetov riešili  príklady, písali vety, kreslili obrázky, ktoré boli spojené s vodou. Na pracovnom vyučovaní vyrobili krásne hrnčeky, počas vychádzky boli pozrieť horský prameň. Veríme, že aj takýmto spôsobom sme v žiakoch podporili snahu o ochranu a šetrenie vody.

• Návšteva predškolákov

28. 3. 2022

Nástup dieťaťa do školy je významným medzníkom v jeho živote. Aj preto dňa  21. marca 2022 zavítali do základnej školy naši predškoláci. Zoznámili sa s prvákmi a veľmi radi si vyskúšali, ako sa sedí v školských laviciach. Prváci im predviedli, že už vedia čítať a počítať. Navzájom sa obdarovali drobnými darčekmi a zaspievali detské pesničky. Všetci sa už tešia na spoločné stretnutia a množstvo pekných zážitkov v budúcom školskom roku.

• Škôlkari v knižnici

21. 3. 2022

Dňa 16. marca 2022 sme mali v našej školskej knižnici milú návštevu. Zavítali k nám deti z našej materskej školy. Hneď po príchode sa oboznámili s prostredím knižnice a dozvedeli ako sa taká kniha vyrába a ako k nám putuje. Potom si vypočuli rozprávku "Žabiatko" , niektorí sa dokonca zapojili aj do čítania. Veľmi ich potešilo, že si mohli z políc vyberať knihy, ktoré sa im páčili a listovať v nich. Každý škôlkar si domov odniesol maličkosť v podobe záložky.

• Triedny karneval

6. 3. 2022

K jedným z najočakávanejších podujatí v našej škole neodmysliteľne patrí aj karneval. Ani tento rok to nebolo inak. Na záver fašiangového obdobia, dňa 1. marca 2022,  naše triedy zaplnili rôzne rozprávkové bytosti, zaujímavé osobnosti a povolania. Všetci sme prežili jedno čarovné dopoludnie plné radosti, smiechu, hudby, tanca a dobrej nálady.