• Beh proti drogám a zdravotná príprava

30. 6. 2021

Dňa 28. júna 2021 sa v našej škole uskutočnil Beh proti drogám, ktorého sa zúčastnili žiaci všetkých ročníkov. Takýmto gestom sme chceli podporiť boj proti užívaniu drog. Následne prebehla zdravotná príprava, ktorú realizovali vyučujúce vo svojich triedach. Po prednáške si žiaci prakticky vyskúšali  ošetrenie jednoduchých  poranení a  privolanie prvej  pomoci.

• Výlet do ZOO KONTAKT

29. 6. 2021

Dňa 25. júna 2021 sa aj žiaci druhého, tretieho a štvrtého ročníka zúčastnili koncoročného výletu. Navštívili ZOO KONTAKT v Liptovskom Mikuláši, kde sa mohli zoznámiť so svetom zvierat úplne zblízka. A to doslova, pretože  zvieratká nielen videli, ale mali i možnosť vojsť do ich ohrád a voliér, kde ich pod dohľadom ošetrovateľov mohli pohladiť. Videli opičky, veveričky, lamy, medvede, tigre, papagáje, hady, korytnačky... Prezreli si aj expozíciu motýľov vo Vtáčom dome, kde sa dozvedeli množstvo informácií o ich fascinujúcom živote. Zaujímavá bola aj jazda po areáli motorovým vláčikom a vyskúšali aj iné atrakcie ako napríklad trampolíny či šmýkačky. Domov sme si všetci odniesli veľa nevšedných zážitkov.

• Výlet Oravská lesná železnica

30. 6. 2021

Po ročnej prestávke nám epidemiologická situácia dovolila zorganizovať koncoročný výlet. Prváci sa dňa 25. júna 2021 mohli previesť Oravskou lesnou železnicou, ktorá sa nachádza neďaleko obce Oravská Lesná. Deti sa veľmi tešili na nové zážitky. Už len spoločná cesta autobusom bol pre nich naozaj zaujímavá. V prekrásnej prírode nasadli na vláčik Tanečník, ktorý ich viezol lesnou rozprávkovou cestou plnou rozprávkových bytostí. Deti počas jazdy stretli napríklad princeznú, trojhlavého draka, Pinocchia, ježibabu z perníkovej chalúpky... Nakoniec si kúpili drobné suveníry a  osviežili sa zmrzlinou.

• Deň detí

9. 6. 2021

Medzinárodný deň detí je sviatok, na ktorý sa žiaci našej školy veľmi tešia. Preto sa 1. jún 2021  niesol     v duchu radostnej oslavy tohto sviatku. Počas tohto dňa boli pre deti pripravené rôzne zábavné aktivity v triedach a športové súťaže v telocvični. Za svoje výkony žiaci získali  pexeso a sladkú odmenu, ktoré im tento deň pripomenú. Samozrejme úsmev na ich tvári a radosť v očiach boli tou najlepšou odmenou pre nás všetkých.

• Sférické kino

4. 6. 2021

Dňa 27. mája 2021 do našej školy zavítalo sférické kino. Projekcie boli robené pod kupolou osobitne pre jednotlivé triedy. Žiaci sa pomocou rozprávok preniesli do sveta vesmíru a preskúmali život rastlín.  Celým programom ich sprevádzal animátor, ktorý im na záver za ich pozornosť venoval pekné rozvrhy hodín a vymaľovánky. Žiakom sa kino veľmi páčilo, okrem veselých zážitkov si odniesli nové poznatky o vesmíre a živote rastlín.